Siłacze ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych „Rufian” Jankowo wrócili z medalami z Mistrzostw Polski

Krzysztof Bednarek
W Zalesiu odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Federacji GPC w Przysiadach, w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu.

W trakcie dwudniowych zmagań na pomoście rywalizowało ponad 400 zawodników z Polski, Szwecji, Białorusi Litwy i Ukrainy.

Region Drawski reprezentowali siłacze ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych „Rufian” Jankowo: Mariusz Rufkiewicz i Karol Frąckowiak.
W konkurencji przysiadów ze sztangą Karol Frąckowiak w kategorii senior do 110 kg zdobył srebrny medal z zaliczonym ciężarem 260 kg.

W trzeciej próbie Karol próbował dźwignąć 285 kg , niestety próba ta się nie powiodła.
Rewelacyjnie poszło Mariuszowi Rufkiewiczowi, który rywalizował w kategorii masters 50-55 lat w wadze do 110 kg. W ostatnie próbie Mariusz zaliczył 225 kg i tym samym ustanowił nowy rekord Polski GPC oraz zdobył złoty medal
Kolejnego dnia siłacze rywalizowali w konkurencji „martwy ciąg”.
Karol Frąckowiak uniósł sztangę ważącą 272,5 kg i tym samym uplasował się na trzecim miejscu w kategorii senior do 110 kg. Karol próbował jeszcze w drugim i w trzecim podejściu unieść sztangę ważącą 292,5 kg, niestety w tym dniu sztanga okazała się za ciężka.
Mariusz Rufkiewicz rywalizował w kategorii masters 50-55 lat do 110 kg. Po zaciętej walce ustanowił nowy rekord Polski GPC z zaliczonym ciężarem 260 kg. Wynik ten dał Mariuszowi zwycięstwo. Dodatkowo po przeliczeniu punktów w kategorii open masters 50-59 lat Mariusz zajął trzecie miejsce.